Dom

EM w łazience

Doceniamy obecność Efektywnych Mikroorganizmów na skórze, ponieważ środowisko bakterii kwasu mlekowego wspiera naturalnie występującą na skórze mikroflorę.  Nieprzyjemnyzapach pod pachami,powstającyprzy poceniu się, powstaje w ten sposób, że wraz z potem jest wydalana nie tylko woda, lecz także związki organiczne.

Pielęgnacja kwiatów w doniczce i flakonie

Aby zapewnić doskonałe warunki do wzrostu i kwitnienia roślin doniczkowych należy podlewać  je wodą uzdatnioną  rurkami ceramicznymi, raz w tygodniu dodać 1 nakrętkę EM Ogród na 1 l wody do podlewania. Do flakonu z kwiatami ciętymi należy włożyć 3–6 rurek. Jedną rurkę lub szczyptę proszku ceramicznego Super Cera należy umieścić w doniczce. Wielbiciele kwiatów, którzy zaczynają stosować EM, jako pierwszy sukces podają to, że kwiaty, które w zasadzie już zamierzali wyrzucić, znowu nabierają krasy. Przyczyną tego jest garść rurek włożona do wody do podlewania kwiatów.

Czysty dom, czyli "pozbawiony mikroorganizmów"?

Czystość oznacza, że jest zmywany stary brud oraz że wszystkie powierzchnie są zasiedlane przez dominującą dobrą mikroflorę. Mikroorganizmy z natury rzeczy zasiedlają wszystkie powierzchnie. Wydaje się zasadne działanie w tym kierunku, żeby zasiedlić wszystkie powierzchnie pożądanymi mikroorganizmami. Najlepszym warunkiem przyjemnego życia jest czystość.

Czystość - inne spojrzenie

„ Najważniejsze jest to czego nie widać” – Lao  Tse

Pod słowem „czysty” rozumiemy dziś najczęściej  „pozbawiony bakterii i innych mikroorganizmów”.Reklama różnych środków do czyszczenia i dezynfekcji każe nam wierzyć, że istnieje rodzaj „idealnej” czystości. Jest to praktycznie niemożliwe bowiem mikroorganizmy zasiedlają wszystkie powierzchnie tego świata – żyjemy w OCEANIE MIKROORGANIZMÓW. Są wśród nich i te szkodliwe jak i te niezbędne dla naszego zdrowia.